8178 са българите, които се намират в COVID отделенията на болниците. Изборният процес в тях се извършва при строги мерки за безопасност.

В Александровска болница има общо 6 секции, като три от тях вече са отворени. 236 души гласуват там, като 50% са болни от коронавирус.Трябва поне 10 пациенти да изразят желание да гласуват, за да се разкрие секция в болниците.

Този път затруднението е, че голяма част от клиниките са образувани в COVID отделения и изборният процес е малко по-различен, но сме ги образували секциите, съобщиха от болницата за  bTV. 35 от пациентите са в тежко състояние.