25-годишен мъж е задържан в София за въоръжен грабеж на магазин за алкохол и цигари на бул. "Цар Борис III“. Това съобщиха от пресцентъра на МВР. Задържаният 25-годишен от кв. "Ботунец“ е с криминалистически регистрации.

Разследването започнало, след като на 27 юли служителка в магазин за алкохол и цигари на бул. "Цар Борис III“ съобщила в Шесто РУ, че минути по-рано в обекта нахлул мъж, заплашил я с пистолет и отнел наличната сума пари.

След доклад на събраните материали в Софийска районна прокуратура, задържаният е привлечен като обвиняем по чл. 198 от НК. Наложена му е мярка "задържане под стража“ за срок до 72 часа.