"Такъв тип меса се продават на грамаж, защото в магазина цената им за кг стига до 400 лв.". Това заяви Ричард Алибегов - председател на Българската асоциация на заведенията, в ефира на Нова нюз бг.
Участието му е по повод случая с платени около 500 лв. за три стека в заведение на нашето Черноморие.
Според него клиентът се опитва да си прави реклама за сметка на заведенията.
Антоан Атанасов от Асоциация "Активни потребители", който също бе в студиото, каза, че много малко са инспекторите на потребителската организация.
Това забавя проверяването на отделни случаи.
По повод думите на депутата Станислав Балабанов от ИТН, че са предприети стъпки към връщане на ДДС за заведенията на 20 процента Алибегов се разсмя.
Той потвърди, че са имали среща с депутати от ИТН по повод предложенията в Бюджета. Целта на срещата е била лобиране да не минат на второ четене предложенията за касовата бележка, за заплащане на заплатите в сектора само по банков път.
Припомняме, идеята за касовата бележка е, ако се нахраните в ресторант, но не ви предоставят касов бон, да може да си тръгнете без да платите.
Зареждане ...


21:46 / 21.07.2023
748







Виктор1
на 22.07.2023 г.
Комисията за защита на потребителя каза: цената трябва да е на порция. За да знае клиента колко ще плаща. Това е. Другото е "гарван гарвану око не вади".
jeko
на 21.07.2023 г.
Каква е тази цена за 100 грама сурова пържола?Аз да не съм вълк?Като си поръчам 100 грама ракия да не би да ми носите цялота бутилка.Хубаво,че направихте цигански номер на циганин,та ви хванаха.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.