Чрез мобилното приложение е-Rх ще се издават електронни "бели рецепти“ от мобилен телефон или таблет, когато лекарят няма възможност да направи това на компютър с медицински софтуер.
Може да се използва едновременно от няколко мобилни устройства. Това обяви здравният министър Асен Меджидиев на съвместна пресконференция с министъра на електронното управление Георги Тодоров в Министерството на електронното управление, предаде БТА.
Подобряването на услугата за пациентите е целта на приложението, посочи Меджидиев. Той каза, че изписването на бялата рецепта ще става бързо и от всяка една точка на страната. Това ще е възможно и за системата на Спешната помощ, каза още здравният министър. Тази рецепта веднага попада в електронното здравно досие, уточни още той.
Важно условие за ползването на приложението е лекарят да бъде активен член на Българския лекарски съюз, каза Ивайло Стойчев от "Информационно обслужване“.
Подробни инструкции за използването на приложението ще бъде достъпна на сайта his.bg.
Зареждане ...


11:58 / 10.03.2023
629






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.