Първи коментар направи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов след новината, че ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ ще управляват заедно, като премиерът ще бъде на ротационен принцип, предаде репортер на Sofia24.bg.
"В последните няколко дни проведохме активно срещи с лидерите на ПП-ДБ. С тях започнахме отзад напред - те с 64 депутати не могат да направят правителство, Мария Габриел - със 116, не може да направи правителство. Следват - нови избори. Решихме да чуем какво казват ПП-ДБ. Разбрахме ги, че в първия мандат не могат да направят нищо с нас, защото са поели ангажимент към избирателите си. Не, че ние не сме. Целта зад всичко това е България и нейната геополитическа ориентация", посочи той.
"Продължихме разговорите с ПП-ДБ. Направихме голяма крачка назад, отстъпихме, не се инатихме, разбрахме ги. Мария отиде и върна мандата днес", допълни той.
"Единственият шанс да се случи нещо добро в България е да подкрепим втория мандат на ПП-ДБ. Да, принадлежеше ни да е наш премиер, но егото на Мария Габриел и моето, и вашето по-важно ли е от стабилно управление в следващите месеци", посочи още Борисов.
Зареждане ...


18:24 / 22.05.2023
812



вкпл
на 22.05.2023 г.
За доброто на България можеше просто да спрете далаверите и схемите в обществените поръчки докато бяхте на власт, но уви!
локомотив пд
на 22.05.2023 г.
Целунете се пък се вземете .Циркаджии.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.