Лекарите инфекционисти във Враца са само двама и са далеч над възрастта за пенсиониране, алармират от БЛС. Липсва и отделение, което да реагира при евентуална епидемия.
От близо 10 години инфекциозното отделение във врачанската областна болница, което наричали корпус за бързо реагиране срещу заразните заболявания, е закрито. Мотивът – не носи пари.
"Те казваха, че понеже са ни малко болните. Аз искам само да кажа, че колкото по-малко заразни болни има, толкова по-добре говори за здравеопазването“, каза д-р Минка Велева, предаде bTV.
Зареждане ...


12:57 / 23.04.2025
982






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.