Защо ГЕРБ и ДПС отказват от години да приемат нашето предложение за уведомления (чрез sms напр.) на пациентите при хоспитализация? Защото ще секне ето тази схема с фиктивните хоспитализиции: хиляди хоспитализирани са открити в регистъра на НАП, че по това време са били в казина. И то схемата ще спре чрез контрол от самите пациенти. Това написа в социалните мрежи съпреседателят на ''Да, България" Божидар Божанов след като Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) информира за констатирани сериозни несъответствия в отчетените хоспитализации на здравноосигурени лица.
"Лятото писах на НЗОК да засичат данните за хоспитализации с данните за издадените болнични. От отговора не останах с впечатление, че се прави. Добре е, все пак, че са започнали отнякъде. Но това е само върхът на айсберга. Разрешенията за болнични легла също са част от голямата картина на източването на здравната каса'', написа още Божанов.
Зареждане ...


17:17 / 29.12.2025
1084




Голям Ботев
на 29.12.2025 г.
Повсеместна практика е! Моя позната спука кост на глезена, и след като и гипсираха крака, получи епикриза в която се казва че е била оперирана и е лежала в болница?!?
aahasfer
на 29.12.2025 г.
Голям отваряч!Всичко знае и всичко осира!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.