Държавната агенция "Национална сигурност" проверява ТЕЦ "Марица изток" 2.
От управата на ТЕЦ-а казват, че става дума за регулярна проверка на документи, съобщава NOVA.
Подобни проверки е имало преди няколко месеца.
Към момента повече подробности не се съобщават.
ТЕЦ "Марица Изток" 2 е най-голямата държавна централа работеща на въглища. Тя е една от трите електроцентрали в Маришкия басейн. Работи с местни лигнитни въглища, добивани в "Мини Марица изток".
ТЕЦ-2 се състои от 8 генериращи блока и всички те работят с изградени сероочистващи инсталации.
Зареждане ...


11:06 / 15.10.2021
759







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.