Държавната агенция "Национална сигурност" проверява ТЕЦ "Марица изток" 2.

От управата на ТЕЦ-а казват, че става дума за регулярна проверка на документи, съобщава NOVA.

Подобни проверки е имало преди няколко месеца.

Към момента повече подробности не се съобщават. 

ТЕЦ "Марица Изток" 2 е най-голямата държавна централа работеща на въглища. Тя е една от трите електроцентрали в Маришкия басейн. Работи с местни лигнитни въглища, добивани в "Мини Марица изток". 

ТЕЦ-2 се състои от 8 генериращи блока и всички те работят с изградени сероочистващи инсталации.