На снимката между мен и Азис Даг се вижда 1 от 43 касети със свежо ядрено гориво на "Уестигхаус", които днес пристигнаха на площадката на АЕЦ "Козлодуй". Това написа във Фейсбук депутатът от ГЕРБ и председател на Комисията по енергетика Делян Добрев, като качи снимка с управляващия директор на Westinghouse Electric Sweden и ръководител на Global BWR и VVER Fuel Business - Азис Даг.
"В края на май, в 5-ти блок, ще бъде заменено част от руското гориво с американско. Така страната ни ще направи решителна крачка в посока диверсификация и енергийна сигурност", пише още Добрев.
Зареждане ...


20:13 / 20.04.2024
926




Потребител 1
на 21.04.2024 г.
господин Пелети Гейт? Мистър Добрев, аз ако бях на вас, нямаше да си показвам мишата муцуна по телевизята повече и щях да си прибирам паричките тихо и кротко.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.