Изпълнителният директор на болница "Лозенец" доц. д-р Радосвет Горнев е претърпял инцидент вчера вечерта и е приет в болница "Света Анна".

Доц. Горнев е пострадал при битова травма - има охлузвания по лицето и счупен нос, допълват от лечебното заведение. Няма опасност за живота му. Лекуващият лекар Константин Димов заяви, че не се налага оперативно лечение.

В началото на седмицата Радосвет Горнев попадна на мушката на Антикорупционната комисия КП КОНПИ и бе глобен с 10 000 лв. Производството срещу наалникът на университетската болница "Лозенец" бе образувано по сигнал, че е упражнил правомощия по служба в свой частен интерес в болницата, включително раздаване на тлъсти бонуси.