Двамата съучастници на атентатора от Сарафово са осъдени на доживотен затвор на последна инстанция. Това съобщи главният прокурор Иван Гешев пред журналисти.
"Има влязла в сила осъдителна присъда на последна инстанция за двамата съучастници на атнетатора в Сарафово без право на замяна. Уважени са гражданските искове на 5 граждани на Израел и един български гражданин, включително и множество пострадали лица", каза той пред БНТ.
Според доказателствата по делото един от най-големите атентати в българската история е извършен от лица, свързани с групировката "Хизбула".
Зареждане ...


18:46 / 07.03.2023
433



Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.