Служебният кабинет се раздели с двама заместник-министри. Това става ясно от съобщение на Министерския съвет.

Със заповед на министър-председателя Стефан Янев от длъжността заместник-министър на туризма е освободена Мария Белколева. 

Считано от 16 ноември 2021 г. от длъжността заместник-министър на младежта и спорта е освободен Валентин Гичев.

От съобщението не стават ясни подробности за причините около рокадите.