Ако отворят телефона на Алексей Петров, мисля, че убийството ще бъде разкрито. Това заяви пред NOVA Милен Иванов, бивш зам.-ректор на академията на МВР.
Припомняме, че днес стана ясно, че България ще потърси помощ от ФБР за отключването на мобилното устройство.
"Петров се занимаваше с криптографска сигурност и тази на IT мрежи. Това му беше хоби и фокус на бизнеса. Напълно възможно е този телефон да е бил модифициран. Фабрично едва ли е невъзможно да се отвори. Службите поддържат добри комуникации с всички производители на софтуери. Ако е модифициран, ще бъде отворен доста трудно", поясни Иванов.
Експертът коментира и опита за атентат срещу бившия главен прокурор Иван Гешев. Прокуратурата вече има заключение какъв е бил взривът до колата на бившия главен прокурор Иван Гешев, който избухна на 1 май на пътя от Боровец за София. Експертите твърдят, че е използван нитропент.
"Взривното вещество е половината от цялото устройство. Когато научим и как е конструирано, тогава ще имаме интересни новини. Нитропент е много интересен взрив. През 2001 г. в САЩ задържаха атентатор, който се опитва да скрие в токовете на обувките си такова взривно устройство и да го вкара в самолет. 80 грама са достатъчни да пробият обшивката на всеки един самолет. Може да си представите какво биха направили 2 кг и половина. Ако е работил професионалист и го е направил с насочено действие, е възможно да бъде пробит всеки автомобил", обясни още Иванов.
Готова е експертизата за взрива до колата на Гешев
И поясни, че нитропент е основна суровина за производството на едни от най-мощните експлозиви.
"Проблемът е, че той се продава и в аптеките. Това е лекарство. Не знам дали за България има лиценз и може да си го купите", каза още бившият зам.-ректор на академията на МВР.
Зареждане ...


21:06 / 19.12.2023
762





Анонимен
на 20.12.2023 г.
Да! Кауна си е Каун! И ти ще разчиташ на тези Ахмаци! Но... В тази Държава са се подредили само такива! Отгоре до долу! За да тероризират този Нарад!
Илиян Н С
на 20.12.2023 г.
За тази технология си има Производител... Който познава процеса! ФБР са любители в тази Област! И.... Само могат да предполагат... Но едва ли могат да знаят твърде много! Но..... Кауна се е Каун!
Анонимен
на 20.12.2023 г.
Трудно е да се разбере секрета на една Чутора!
Анонимен
на 20.12.2023 г.
Големи гении ! Голямо чудо ! Явно се видя колко сме Наакани!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.