Общо 2 348 732 лв. получиха преди Коледа 8 политически формации. Това е последният транш за годината от партийните субсидии и първият за резултатите от вота на 14 ноември, който правосъдното министерство е превело.
Партиите и коалициите, минали съответно 1 и 4% на изборите, получават по 8 лв. на спечелен глас на 4 равни транша.
Сега най-много е взела “Продължаваме промяната" - 708 212 лв. Парите в коалицията са разделени между 3-те партии, с чийто мандат Петков&Василев се явиха. Най-много получава движение “Социалдемократи" - 637 390 лв., а “Волт" и “Средна европейска класа" - по 35 411.
Следваща по резултат и сума е ГЕРБ-СДС - 627 504 лв., от които само 21 хил. за СДС. На ДПС са преведени 358 751 лв., съобщава "24 часа".
БСП, която е в коалиция с още 4 партии, е взела 281 758 лв., а останалите- по 3 500 лв. всяка. В ДБ делят така: по 76 851 лв. за ДСБ и “Да, България" и 21 957 за зелените.
134 209 лв. е взела “Възраждане" - първата ѝ субсидия като парламентарна сила. Дълго тя бе единствената извън НС, която получаваше пари от държавата, преминавайки прата от 1%. Сега в тази позиция е ВМРО, която от транша взема 29 796 лв.
ИТН подписаха да вземат само по 1 лв./глас и са им преведени 32 843 лв.
1 877 622 лв. пък получават партиите за периода 1.10. - 13.11. според резултата си на извънредния вот от 11 юли. Като парламентарна сила тогава “Изправи се БГ! Ние идваме!" взема 132 010 лв.
Зареждане ...


12:08 / 24.12.2021
1085







Анонимен
на 24.12.2021 г.
ЛАПАЧИ И ИЗМЕКЯРИ СТЕ ВСИЧКИ ПАРТИИ САМО ПАРИТЕ ВИ ИНТЕРЕСУВАТ НИЩО НЕ ПОМАГАТЕ НА РАБОТЕЩИТЕ НА МИН.ЗАПЛАТА. ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПОДМЯНАТА.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.