Министърът на външните работи Георг Георгиев проведе телефонни разговори с министъра на външните работи на Турция Хакан Фидан и с министъра на външните работи на Гърция Георгиос Герапетритис. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
Министър Фидан сърдечно честити встъпването в длъжност на българския си колега. Двамата министри обсъдиха накратко развитието на двустранните отношения между България и Турция.
Министър Герапетритис отправи сърдечни поздравления по повод встъпването в длъжност на българския си колега. Двамата дипломати обсъдиха накратко някои актуални въпроси от двустранните отношения между двете съседни държави.
Министър Георгиев и министър Герапетритис се обединиха около необходимостта от по-нататъшно развитие на добросъседството и активния диалог.
Зареждане ...


13:43 / 18.01.2025
1146


Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.