КНСБ и КТ"Подкрепа" организират Национален протестен митинг – шествие под надслов "В защита на енергийната независимост на България. Нищо не се решава за нас без нашия глас!". 

Протестът ще се проведе на 13 октомври в София, като се очаква в него да се включат 3 000 човека от комплекса "Марица Изток". 

Участниците ще се съберат на пл. "Свети Александър Невски".

В 12:00 часа ще започне шествие по следния маршрут: пл. "Свети Александър Невски" - ул. "Оборище" - ул. "Георги С. Раковски" - бул. "Цар Освободител" - бул. "Княз Александър Дондуков" до официалния вход на Министерски съвет.

Протестният митинг пред Министерски съвет ще се проведе от 12:30 ч. Центърът на София ще бъде блокиран за движение на превозни средства.

По време на митинга протестиращите ще приемат протестна декларация на синдикалните организации на КНСБ и КТ "Подкрепа“, която ще бъде внесена от преговорна група на среща с премиера Стефан Янев. Заедно с декларацията ще бъдат внесени и подписите на 105 000 души за защита на въглищния комплекс "Марица Изток“.