КНСБ и КТ"Подкрепа" организират Национален протестен митинг – шествие под надслов "В защита на енергийната независимост на България. Нищо не се решава за нас без нашия глас!".
Протестът ще се проведе на 13 октомври в София, като се очаква в него да се включат 3 000 човека от комплекса "Марица Изток".
Участниците ще се съберат на пл. "Свети Александър Невски".
В 12:00 часа ще започне шествие по следния маршрут: пл. "Свети Александър Невски" - ул. "Оборище" - ул. "Георги С. Раковски" - бул. "Цар Освободител" - бул. "Княз Александър Дондуков" до официалния вход на Министерски съвет.
Протестният митинг пред Министерски съвет ще се проведе от 12:30 ч. Центърът на София ще бъде блокиран за движение на превозни средства.
По време на митинга протестиращите ще приемат протестна декларация на синдикалните организации на КНСБ и КТ "Подкрепа“, която ще бъде внесена от преговорна група на среща с премиера Стефан Янев. Заедно с декларацията ще бъдат внесени и подписите на 105 000 души за защита на въглищния комплекс "Марица Изток“.
Зареждане ...


13:32 / 12.10.2021
657






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.