ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Гроздан Караджов: В обозримо бъдеще няма да се стигне до смяна на правителството
Автор: Екип Sofia24.bg 19:32 / 16.04.2025Коментари (0)348
© NOVA NEWS
Стабилността на кабинета идва от одобрението на хората, които искат да има редовно правителство и мнозинство в НС, което да изработва законите, гарантиращи развитието на страната. Без определени закони, няма да ни отпуснат средствата по ПВУ, без други – няма да се осъществят важни реформи, а без трети – няма да има по-добра пътна безопасност. Не се чувстваме нестабилни, нито заложници. Това каза министърът на транспорта Гроздан Караджов пред NOVA NEWS.

"Целите, които си поставяме, се споделят и от опозицията – повече от половината депутати ще подкрепят решенията и действията на кабинета. В обозримо бъдеще няма да се стигне до смяна на правителството. Може да има нови и нови вотове, но това може би е някакво шоу за част от опозицията, която не намира себе си и търси одобрение чрез сценични средства", каза още той.

Реформи в транспорта

35-те мотрисни влака, които трябва да бъдат доставени в България, няма да се платят изцяло по ПВУ, тъй като самият план предвижда да се плаща както от механизма, така и от българския бюджет, обясни Караджов.

Той посочи, че очакваме да пристигнат 12 влака до август 2026 г., а останалите – до август 2027 г.

Нови мерки за пътна безопасност

Караджов каза, че корупцията винаги е една от причините за пътния травматизъм.

Той коментира, че най-много загинали са пешеходците – за миналата година са 104 души.  И допълни, че България е на челните места по брой загинали на пътя в Европа.

Министърът каза, че предвидените мерки са насочени към системните нарушители.

Караджов каза още, че на всеки шест месеца ще бъдат калибрирани всички вградени кантари на тол управлението и всеки камион, който премине през такъв кантар, ще получава електронно глобата си.

По темата за влаковите катастрофи министърът каза, че целта му е чрез дисциплиниращи мерки те да бъдат сведени до минимум. И допълни, че започва обществена поръчка за двойни камери в жп транспорта.

Караджов коментира и казуса с Коридор 8 между Северна Македония и България. Той каза, че има подписано споразумение между двете страни, че тунелът ще бъде общ и ще бъде управляван от общ комитет. И допълни, че този орган трябва да кандидатства за финансиране пред Европейската инвестиционна банка".

"Северна Македония, за да изклинчи от ангажимента си към този натовски коридор и да насочат усилията си към Ниш, се опитва да ни баламосва с искания за технически срещи. Това са фалшиви аргументи. Северна Македония се опитва да баламосва европейските депутати и Европейската комисия", обясни министърът.


Още по темата: общо новини по темата: 590
02.05.2025 »
02.05.2025 »
02.05.2025 »
01.05.2025 »
01.05.2025 »
30.04.2025 »
предишна страница [ 1/99 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Реформа в пенсионната система
Античен град Хераклея Синтика разкрива още от тайните си
Дете почина при манипулация в зъболекарски кабинет в Пловдив
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията