До края на мандата предстои да вземем решение части от граничния пункт "Капитан Андреево" да придобият статут на стратегически обект от значение за Националната сигурност. Това съобщи премиерът Гълъб Донев преди редовното заседание на Министерския съвет, предаде репортер на Sofia24.bg.
"Целта е ясна да върнем качеството на контрола на стоките, които влизат в Европейския съюз. Няма да допуснем българската граница, която е вътрешна граница на Европейския съюз, да се използва за вътрешно-политическа употреба", заяви Донев.
Премиерът бе категоричен, че мястото на България е в Шенгенското пространство.
Зареждане ...


10:13 / 12.10.2022
448







Aнoнимeн
на 12.10.2022 г.
Какво става с всички други граници? Само на Капитан Андреево ли се краде?
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.