Населението в България застарява и намалява с много бързи темпове. Това предупреди служебният социален министър Гълъб Донев на международна конференция по демографската устойчивост. Според него българската демографска стратегия трябва да бъде насочена не само към насърчаване на раждаемостта, но и към инвестиции в хората:
"Процесът на застаряване на населението изисква пренастройване на всички обществени системи за реализиране на възможностите, които дава по-дългият живот в добро здраве и социална активност. Вгледани в удължаването на професионалния живот на най-възрастните работници е важно да не пропуснем сигналите, които идват от младите, за какви работни места мечтаят младите".
Зареждане ...


13:12 / 01.12.2021
669







Анонимен
на 01.12.2021 г.
Това е целта и в световен мащаб
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.