Върховният административен съд възстанови без загуба на данни Единната деловодна информационна система, обслужваща Върховния административен съд и 28-те административни съдилища след хакерската атака, съобщиха от ВАС.
Кибератаката беше осъществена между 00.00 и 04.00 часа на 27 януари.
Предстои поетапно присъединяване на административните съдилища към ЕДИС и възстановяване на работата в пълен обем.
Злонамереното проникване в ЕДИС е обект на разследване от компетентните органи, за което ВАС оказва пълно съдействие.
Зареждане ...


15:33 / 28.01.2025
1073



Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.