Въпросът е как да си направим бюджета в условия на липса на такова мнозинство. Общо-взето проблемите ги знаете, всички кризи искат мерки, а пък обезпечеността на мерките е с дефицити – и в цяла Европа, и тук. Лихвите растат, не може да се правят дори дългове, това важи за цяла Европа и прогнозата е, че ситуацията ще се усложнява. Най-близкото като идея и като разговори е всички си казаха мнението и за мерките, и за дефицита, и за финансовата стабилност, но нямаме общо решение никакво. Това каза Йордан Цонев от ДПС пред журналисти, предаде репортер на Sofia24.bg.

"Всички сме на мнение, че трябва да продължат компенсациите за бизнеса и населението, въпросът е как това ще се случи, по какъв начин, в какви размери и откъде ще се финансира всичко това. Затова ние казваме от ДПС – изключително важно е да има мнозинство, което да поеме отговорност за тези политики, защото ситуацията в Европа и у нас ще се влошава драстично и това се вижда дори с невъоръжено око“, допълни Цонев.

Не съм оптимист, че мнозинство в парламента ще може да се състави, заяви Цонев.

Все още нямаме решение за председател на НС, утре ще имаме заседание, в заключение каза Цонев.