"По време на пандемията нямаше възможност да се събере българската историческа гилдия и да обсъдим този въпрос. Затова сега се събрахме над двайсет души, представихме доклади и синтезирахме една идея". Това заяви в ефира на "Събуди се" професор Милко Палангурски.
По думите му историците искат Трети март да получи статут на официален празник. "А единственият ден, който не създава противоречия в българското общество – 24 май, да бъде обявен за национален празник", допълни той.
Зареждане ...


11:50 / 30.10.2022
518




Анонимен
на 01.11.2022 г.
Кучетата и Котките
aahasfer
на 30.10.2022 г.
говедце анонимно,през оня му е било на руския император за българите под робство,той си е искал Проливите!След толкова публикувани документи и архиви,както и КОЛКО СМЕ ПЛАТИЛИ ЗА *освобождиншито*,само главанак-трол може да продължава да дъвче тези *опорки*!
Анонимен
на 30.10.2022 г.
Кви са тия ши*ани псевдо историци... Те сламата на 2 магарета немогат да разделят... Като онзи глупак математика на пандемията... Алооо къде отиде и тоя главанак хахаха... Има една поговорка... Да би мирно седяло, не би чудо видяло...
Анонимен
на 30.10.2022 г.
Да, ама без 3 март сегс още щяхте да бъдете под турско, защото както беше казал един - ме сте народ а мърша!
Анонимен
на 30.10.2022 г.
От Четири Лапи
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.