ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Кабинетът разреши използването на водите на река Арда за напояване на земеделски земи в Гърция
©
Министерският съвет прие решение за одобряване на проект на Съвместна декларация между правителството на Република България и правителството на Република Гърция за използването на водите на река Арда.

Двете страни потвърждават, че ангажиментът на Република България за доставяне на гръцката страна на регулирана вода от р. Арда за напояване на земи на гръцка територия, регламентирано в член 3, параграф "б" от Спогодбата за уреждане на висящите финансови въпроси и развитие на икономическото сътрудничество между Народна република България и Кралство Гърция, съставена в София и подписана в Атина на 9 юли 1964 г. [за краткост "Спогодбата от 1964 г."), както и в Протокол № 2 от същата, е изпълнен на 9 юли 2024 г.

Правителството на Република Гърция декларира намерението си да започне в разумен срок съответните дейности за модернизиране на изградения и/или изграждане на нов/и изравнител/и, като по този начин се осигурят нуждите от напояване на гръцка територия, с оглед на независимост при "акумулирането, съхранението и регулираното подаване на водни обеми", протичащи по река Арда на територията на Република Гърция.

Правителството на Република България декларира намерението си да предоставя услугата "акумулиране, съхранение и регулирано подаване на водни обеми" от река Арда чрез каскадната система "Арда", необходими за напояване на земи на гръцка територия, до модернизирането/изграждането на нов/и изравнител/и на гръцка територия за 5 (пет) години от подписването на настоящата Декларация. След този период Участниците декларират намерението си да преразгледат положенията на настоящата Съвместна декларация.

Правителството на Република Гърция декларира, че ще предприеме необходимите стъпки да осигури възстановяването на съответните разходи за предоставяната от българска страна услуга по "акумулиране, съхранение и регулирано подаване на водни обеми" от река Арда.


Още по темата: общо новини по темата: 585
30.04.2025 »
30.04.2025 »
30.04.2025 »
30.04.2025 »
30.04.2025 »
30.04.2025 »
предишна страница [ 1/98 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 30.04.2025 г.
0
 
 
пак се наведохме. нали вече няма репарации.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Винетки 2025
Природни стихии
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Закупуване на самолети F-16
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията