Какво се случва на мястото, където стана зловещата катастрофа на магистрала "Струма"? Месец по-късно всичко е променено до неузнаваемост, а автоекспертите продължават да анализират възможните причини за трагедията.
На мястото на мантинелата, която се вряза в автобуса, е поставен "терминал". "Проблемът е, че двете стрелки не са регламентирани и не могат да се слагат. В същото време отгоре има знак, който е с по-голяма степен на светлоотразителност и хората се объркват", посочи Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики.
"Интересно - знакът е захванат с тел, след което е заварен. Не мога да кажа дали това е най-доброто решение, но типична хубава работа, но българска", добави тя.
Като правилно експертът определи поставянето на съоръжение, което след удар намалява кинетичната енергия, за да може автомобилът да спре.
Проблеми обаче има с маркировката във фаталния участък. "Отдолу има термопластик, той не е почистен, върху него е намазана боята и съответно се лющи. Средната разделителна е пожълтяла, тоест, е дефектирала и не е изпълнена правилно", обясни Русинова.
Експертът препоръча отбивката в тази част на магистралата да бъде затворена, защото смята, че мястото ѝ не е в определената крива.
Зареждане ...


09:12 / 28.12.2021
789







Moby
на 28.12.2021 г.
Каквото и да се случва в този участък, едно е сигурно: водачът е онзи, който управлява съдбите на хората в повереното му МПС. ТОЧКА! Хиляди автобуси, камиони и автомобили са преминали през този участък преди трагедията. И какво? Да търсим вината в архитектите, строителите, пътищарите? Да, намерете я, защото безспорно, където и да треснеш, все боклук се ръси. Но недейте да си търсите причина за тази трагедия в това, че някой конкретно в този случай не е свършил работата качествено. По горните аргументи...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.