Село Казичене в столичния Район "Панчарево" вече има параклис.

Той беше поръчан в Солун като подарък от строителна фирма за жителите на селото, съобщават от Фондация "За София".

Параклисът пристигна вчера и беше поставен на площада.

Идеята е след като бъде построен, да е отворен денонощно за вярващите. Ще има поставено видеонаблюдение, за безопасност.

Жителите на Казичене се обединиха в намирането на средства за транспорта, а кмета Григор Григоров лично ескортира извънгабаритния товар през целия му път.