ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Кои изследвания на хормони на щитовидната жлеза поема НЗОК?
©
НЗОК заплаща изследванията на хормоните FT4, TSH, LH, FSH, Prolaktin, Estradiol, Testosteron, Progesteron. Не дължите доплащане за хормоналните изследвания. В лабораторията заплащате само такса за вземане на биологичен материал ИЛИ потребителска такса независимо от броя на изследванията, които Ви се правят. Преценката, коя от двете такси да платите, е на лабораторията.

В случай, че заплатите цена за вземане на биологичен материал, лечебното заведение не може да изисква от Вас за изследвания в същата лаборатория такса по чл. 37, ал. 1, т. 1. от Закона за здравното осигуряване(ЗЗО), а именно – в размер на 1% от минималната работна заплата, установена за страната – понастоящем 2.40 лв. В лечебни заведения, извършващи медико-диагностични дейности, за които не се плаща цена за вземане на биологичен материал, здравноосигурените лица заплащат таксата по чл.37 от Закона за здравното осигуряване – 2.40 лв., пише НЗОК.

От заплащане на таксата за вземане на биологичен материал се освобождават eдинствено хората без доходи, настанени в домове за деца и юноши, домове за деца от предучилищна възраст и домове за социални грижи.

Общопрактикуващият(личният) лекар или специалистът издават направление за медико-диагностични изследвания в лаборатория, сключила договор с НЗОК. Направлението може да се използва до 30 календарни дни от издаването му. От тази година всеки общопрактикуващ (личен) лекар може да назначава по преценка хормони: FT4, TSH.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
51-ото Народно събрание
Кабинетът "Желязков"
Световна черна хроника
Събарят незаконни постройки в столичния район "Илинден"
Конклав за избор на нов папа
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да (594) 53%
Не (413) 37%
Не мога да преценя (113) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията