Варненската прима на ГЕРБ Славена Точева продължава да превзема преференциалните върхове. Сега тя спечели 10 155 лични предпочитания. Водачът Даниел Митов е с 4339, а вторият Красен Кралев - с 2996. Точева бе трета. На 2 октомври 2022 г. тя спечели 7306 преференции, а звездата й изгря през април 2021 г., когато с над 6000 от 25-то място финишира втора. До ден днешен липсва правдоподобно официално обяснение за неудържимия възход на неизвестната довчера млада дама.
Стефан Апостолов отново е ударник в Благоевград. Събрал е 7033 преференции. Футболният съдия, син на кмета на Симитли Апостол Апостолов, традиционно се кандидатира като последен в листата на ГЕРБ и я пренарежда. Към две трети от вота за него е подаден хартиено.
Интересни данни има и в Пазарджик. Бившият областен управител Стефан Мирев с 5212 лични гласа се изстрелва напред в листата на ГЕРБ. Зад него публично застана община Септември, ръководена от известната фамилия Рачеви (съпругата стана кмет, след като съпругът имаше проблеми с правосъдието):
С 5075 преференции в Пловдив - град Манол Пейков се придвижва нагоре в листата на ПП - ДБ и ще бъде народен представител. Той заемаше седма позиция. От същото място във варненската листа на коалицията Стела Николова "разджурка" подреждането. Тя събра 3862 предпочитания и "почти сигурно" (нейни думи в социалните мрежи) получава мандат. В Бургас пластовете също се оказаха нестабилни - шестият Димитър Найденов влиза в избираемата зона с 3156 лични гласа. От преференциите може да бъде доволен и Божидар Божанов, който с 8562 гласа от девето място скача на второ в София зад Кирил Петков, пише в. "Сега".
ЯРОСТ И ИРОНИЯ
Невероятният актив на Точева стана причина Стела Николова да поиска оставката на вътрешния министър Иван Демерджиев. "Това за мен са най-купените избори в историята на България. Като народен представител ще искам всички структури на МВР да дадат отчет какво свършиха за вота на 2 април. За Варна е ясно. Кръгла нула!", написа тя в социалните мрежи:
Във Варна вече вървят шеги - Точева да бъде издигната не само за кмет на Варна през есента, но и, щом толкова я харесват хората... направо Бойко Борисов да й повери лидерския пост в ГЕРБ.
Зареждане ...


16:27 / 03.04.2023
695



Анонимен
на 05.04.2023 г.
Всеки ако му отнемат предимството или го изпреварят на опашка настръхва в този град и се бори, готов за люта битка, а когато от данъците си трябва да плаща на нечия държанка повече от 40 бона годишно, за да върши тя нечиите работи, никой няма проблем. Не разбирам. Излиза, че ако мишки не виреят тук всъщност никой не плаща данъци - моряци, далавери, канали, туристи, алъш вериш.
Анонимен
на 05.04.2023 г.
А , какво да кажем за преференцийти за депутата от Любимец - Георги Станков - СЕМКАТА. Но добре ,е оправи някой и друг човек на работа покрай ГЕРБ, та да гласуват за него.
Анонимен
на 05.04.2023 г.
По точно варненски курник да съгласи да лапа дълбоко
Анонимен
на 05.04.2023 г.
И най-скъпата държанка е достатъчно евтина и е просто стока, щом си е сложила цена. За такива си има точни термини, но не е тук мястото. Изкуствени и тъжни същества.
Анонимен
на 05.04.2023 г.
Вампир
Анонимен
на 05.04.2023 г.
Уох на батко
Анонимен
на 05.04.2023 г.
Дънката и Чирпанския добре са поработили! Все известно е, че това е печелившата комбинация! Рекет в общината и парите отивам за преференции. Общината е в капитол. Прокуратурата спиш ли!
Анонимен
на 04.04.2023 г.
За тази кифла се носят легенди на сексуална тема.
Анонимен
на 04.04.2023 г.
Е, хубава е! Дано е и толкова умна! Тогава няма проблем - ще катери стълбата.Страшно е, ако е поредната "калинка".
Анонимен
на 04.04.2023 г.
Така наречения купен вот чрез преференции. Няма доказване.
Анонимен
на 04.04.2023 г.
Кандидатката от Момин Проход ша вземе и повече.
Анонимен
на 04.04.2023 г.
Купува гласове.. познавам хора срещу 70 лв гласуват за нея
Анонимен
на 04.04.2023 г.
Сега разбрах, че съм се объркал. Вчера сме имали конкурс за красота, аз си мислех че е било парламентарни избори
Анонимен
на 03.04.2023 г.
Пази Боже България
Анонимен
на 03.04.2023 г.
Красотата ще спаси света, но не и кризата в България.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.