Мнозинството от лекарите очакват нова вълна от ковид през есента. Това показват резултатите от анкета, проведена в специализираната мрежа за комуникация в медицината и здравеопазването CredoWeb. В допитването са участвали 425 медици от всички специалности в цялата страна.
Под 4% от медиците смятат, че е постигнат колективен имунитет. Според 56% след отпадането на противоепидемичните мерки и при застудяване на времето наесен ще има нова епидемична вълна. 34% от лекарите са отговорили, че коронавирусът ще се завърне, но като рутинно заболяване, без да причинява претоварване на здравната система, предаде БНР.
Зареждане ...


13:46 / 15.05.2022
1210



Анонимен
на 15.05.2022 г.
Щяхме да се учудим, АКО не беше така. Трябва да се следва сценария на господарите, бог да ни е на помощ, че не се знае на къде ще избива.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.