"Икономиката ни расте. Не толкова добре, колкото би могла, но все пак расте. Добре се справихме с пост-ковидните ограничения и напрежения, както и с ефектите на войната в Украйна". Това заяви финансистът Левон Хампарцумян в предаването "Твоят ден" по NOVA NEWS.
"По-малкият пазар обикновено е по-скъп", обясни той нивото на цените в страната ни. Има закономерности в икономиката, с които е безсмислено да се бориш, каза той.
За референдума, искан от "Възраждане" за еврото и запазване на българския лев, той обясни, че ако бъде проведен и искането за запазване на лева сега спечели, това означава крах на пазарите за външен дълг. "Хората ще се наредят на опашки да си обръщат левовете в евро, да са готови за 40 и някоя година", каза Хампарцумян.
"Формулирането на въпроса за референдума е гигантска демагогия", каза финансистът. Въпросът на партията за допитване до народа е: "Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 г.?".
"20 г. от днес в политически и икономически смисъл е вечността. Никой не може да направи точна икономическа прогноза. И за 5 г. не може да направи", каза Хампарцумян.
Зареждане ...


12:30 / 25.07.2023
771






Анонимен
на 25.07.2023 г.
Измекяр .Ква смяна , кви пет лева .Хората карат от аванс на заплата и мизерстват .
Анонимен
на 25.07.2023 г.
Този мазен боклучец Хампарцумян, докога ще лае, като Черна станция? Няма ли да престанете да го каните навсякъде? Алчен ИЗРОД е той.
Илиян Н С
на 25.07.2023 г.
След като държавата ме ограби аз нямам какво да сменям за Евро! Да му мислят изнудвачите как да си спасят откраднатите пари! В това число и въпросния господин. Държавата ме ограби за да го откраднат те! И продължава!
Анонимен
на 25.07.2023 г.
Арменски пе***аст !
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.