Министерството на образованието и науката не е било информирано по никакъв начин за продажбата на "Школо“ на чужда компания. След публикуване на информация в медиите институцията сезира ДАНС и Комисията за защита на личните данни за проверка на случая.
МОН към момента няма договорни отношения с "Школо“, но много от българските училища са техен клиент. С цел защита на тези образователни институции министерството ще предприеме всички действия за разясняване на случая. Вече е изпратено и писмо до компанията с искане незабавно да предостави цялата налична информация, а заедно с това са сезирани и компетентните органи.
Случаят е показателен, че е целесъобразно използването на услугата електронен дневник към държавната система – НЕИСПУО. Към момента над 830 образователни институции работят с нея.
Зареждане ...


14:26 / 17.01.2024
367





00001
на 17.01.2024 г.
След като е частна инициатива и продукт... по-добре задължете училищата да ползват държавен софтуер за такива чуствителни данни.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.