ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Мария Захарова обвини Бълария в разпространение на антируска пропаганда: Класически пример за лов на вещици 
©
Русия възнамерява да привлече вниманието на международната общност към русофобската кампания в България, която нарушава правата на гражданите и международните норми. Това заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова по време на брифинг, предава ТАСС.

Официалният говорител на руското външно министерство Мария Захарова заяви на брифинг, че в България се засилва русофобска кампания, насочена срещу учители по руски език и техните ученици. По думите ѝ депутати,  с антируска нагласа, от българския парламент са изпратили запитвания до Министерството на образованието и науката, целящи да установят обема и методите на преподаване на руски език и култура в училищата в страната, за да "противодействат на руската пропаганда".

"Ще продължим да привличаме вниманието на международната общност към това крещящо нарушение на правата на собствените ѝ граждани и на международните норми в хуманитарното сътрудничество от страна на България“, подчерта Захарова.

Тя допълни, че русофобията се разпространява като "страшна болест" из Западна Европа и, според нея, това в България е само началото.

"Ако въобще може да се говори за някаква пропаганда, то това е антируска пропаганда, провеждана от определени политически кръгове в България", заяви тя.

Захарова напомни и за репортажи по Българската национална телевизия, които според нея представят участието на деца в конкурси с руско участие като вредно влияние.

"Тези глупости, че български деца не трябва да участват в конкурси с руска следа, се тиражират от някои медии. Това е класическа лов на вещици в духа на тоталитарните практики от XX век", каза тя.

Говорителката на МВнР на Русия подчерта, че симпатиите на българския народ към Русия се основават на общата история и духовно-културно родство между двете нации.

"Българските граждани не подкрепят антируската политика на своето правителство", заяви Захарова. Според нея действията на българските власти предизвикват възмущение в обществото, особено сред патриотичните структури.

"Ставаме свидетели на позорни за едно съвременно цивилизовано общество проявления", заключи тя.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Купа на България сезон 2024/2025
Първа лига, сезон 2024/2025
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията