Граждански организации издигат отново кандидатурата на Мая Манолова за омбудсман.
На пресконференция в Националния пресклуб на БТА 23 правозащитни, потребителски, природозащитни, пациентски, браншови, пенсионерски, младежки, на хора с увреждания и други, застанаха зад Манолова, която вече беше избрана на този пост преди близо 10 години. Други 10 организации изразиха подкрепа за кандидатурата й.
Пенка Георгиева от пациентска организация "Заедно с теб" каза, че в първия си мандат Манолова е отстоявала правата на пациентите. Тя призова депутатите да се абстрахират от политика при гласуването за омбудсман.
Зареждане ...


12:30 / 13.03.2025
944




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.