Медиците излизат на протест днес в 11 часа. Трудещи се в здравната система излизат на протестен палатков лагер пред Министерство на здравеопазването. Това бе обявено от националния синдикат "Защита".
Едно от основните и най -важни искания на протестиращите е увеличаване на трудовите възнаграждения и признаване на 1-ва категория труд за работещите в Центорвете за спешна помощ.
Протестиращите ще поискат още и мерки срещу насилието над медици, както и подсигуряване на допълнителни средства за незабавно изплащане на надлимитна дейност.
Зареждане ...


08:28 / 12.03.2025
887






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.