Министърът на правосъдието Надежда Йорданова се ангажира да бъдат обсъдени законови промени във връзка с осигуряването на равните права на родителите след развод, съобщиха от министерството.
Тя е провела още на 24 декември телефонен разговор с протестиращи граждани от организациите "Бащи за отговорно родителство" и асоциацията "Член 24". В първия работен ден след коледните празници, на 29 декември ще бъде организирана среща с неправителствените организации.
Министър Йорданова се е ангажирала да обсъди с представители на организациите споделеното родителство и механизъм, чрез който да се защитят правата на децата и на двамата родители, след което да бъдат разработени необходимите законови промени.
В действителност години наред не са предприети действия за разрешаването на този болезнен за децата и родителите проблем, който често превръща децата в жертви на конфликти по време и след развод, и води до родителско отчуждение, се посочва в съобщението на Министерството на правосъдието.
Зареждане ...


13:43 / 26.12.2021
506







Виктор1
на 26.12.2021 г.
Не виждам какво може да измисли тази министърка по тази несправедливост.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.