След разследване на "Извън ефир“, правосъдното министерство проверява Главна дирекция "Охрана“. Министър Андрей Янкулов разпореди проверка на дейността и поведението на заместник-директора Деян Димитров, съобщиха от пресцентъра на Министерството на правосъдието, предаде ФОКУС.
Резултатите трябва да му бъдат представени до 24 април т.г.
Сред задачите на инспекцията е да се изясни наличието на данни в ГДО относно станалите публично известни обстоятелства от журналистическото разследване. Ще се търси и отговор на въпроса налице ли са данни за поведение, несъвместимо с изискванията на Етичния кодекс на държавните служители в системата на ГДО.
Министър Янкулов изпрати и писмо до Софийска градска прокуратура (СГП) за информация относно пътно-транспортното произшествие, визирано в разследването на медията, с оглед изясняване на поведението на служителя на ГДО. СГП е запитана и за наличието на евентуално нарушение на вътрешните правила за разпределение на преписките в прокуратурата предвид заместването на наблюдаващия прокурор, твърдяно в медийната публикация.
Зареждане ...


18:56 / 15.04.2026
1791






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.