Министърът на външните работи Георг Георгиев участва в поклонението пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София, в знак на почит и признателност към всички, които са загинали и пострадали от репресиите на тоталитарния режим, съобщиха от Министерството на външните работи.
Събитието събра представители на правителството, обществени организации и граждани, които почетоха паметта на хилядите, пострадали от тоталитарния режим.
В своето изказване министърът подчерта значението на паметта и историческата справедливост: "Днешният ден ни напомня за стойността на свободата и правото на всеки човек да живее без страх. Ние сме длъжни да помним жертвите на тоталитаризма и да се стремим към бъдеще, изградено на основата на човешките права и ценностите на демокрацията.“
Церемонията се провежда всяка година на 1 февруари в рамките на Деня на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим.
Зареждане ...


14:06 / 01.02.2025
1144




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.