НЗОК вече има нов управител. Това е Петко Стефановски, издигнат от ГЕРБ, който бе единствена номинация.
Парламентът гласува кандидатурата му с 147 гласа "за", 81 "против" и без въздържали се. Предложението бе подкрепено от ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН, ДПС на Ахмед Доган и "ДПС - Ново начало".
Той е бивш заместник здравен министър. Възпитаник е на Медицински университет – Плевен, където завършва "Медицина", а по-късно и "Обществено здраве и здравен мениджмънт".
Зареждане ...


11:33 / 20.03.2025
1058




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.