Войната в Украйна не е единствената причина да не стартира процесът по приемане на страната в ЕС. Изискванията са 4 – увеличаване на броя на служителите в Националното бюро за борба с корупцията, гарантиране на достатъчно правомощия на Националната агенция за предотвратяване на корупцията, приемане на Закона за лобирането като част от Плана за действие за деолигархизация и вземане предвид на препоръките на Венецианската комисия в сферата на законодателството за националните малцинства, държавния език, медиите и образованието. Това каза кореспондентът на "Клуб Z" Момчил Инджов в ефира на NOVA NEWS.
Той смята, че Украйна е по-трудна за приемане в ЕС от Молдова. И не изключи възможността да се стигне и до разделянето на двете страни по пътя към Европейския съюз.
Журналистът посочи, че съпротивата в ЕС е срещу влизането на Украйна, но не и на Молдова. Той допълни, че по принцип двете страни имат общи проблеми по пътя към Съюза, но в Молдова са по-малко. Инджов подчерта, че към Молдова не е поставен въпросът с малцинствата така, както фигурира той за Украйна.
По темата за евроинтеграцията на Албания и Черна гора журналистът посочи, че прогнозата е тя да приключи през 2026 – 2027 година.
Зареждане ...


10:08 / 15.07.2025
641


Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.