"Виждам, че се тиражира поредната лъжа. Никъде в споразумението за създаване на правителство не е записано приемането под каквато и да е форма на Истанбулската конвенция и социалния пол. БСП защитихме в преговорите нашата позиция." Това написа лидерката на БСП в оставка и бъдещ вицепремиер в правителството Корнелия Нинова във фейсбук.
"Конвенцията е противоконституционна. Полът е мъж и жена. Никъде не пише, че ще ратифицираме Истанбулската конвенция или, че ще признаем трети пол извън мъж и жена. В споразумението е записано само, че ще въведем в националното законодателство онези текстове, които касаят насилието над жени. Между другото, БСП предложихме такива текстове в предишни народни събрания: например да има областни центрове за защита на пострадали от насилие. Злонамерените опити да се злепостави БСП и новото мнозинство ще срещат нашия категоричен отпор", казва Нинова.
Зареждане ...


09:09 / 13.12.2021
363







aahasfer
на 13.12.2021 г.
*От документите обаче е видно, че въпреки опитите на лидерката на БСП да замаже скандала, все пак Истанбулската конвенция присъства в коалиционното споразумение с пълното си наименование :„Конвенция на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие“. „Да се въведат в националното законодателство всички елементи от Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието срещу жени и домашното насилие, свързани с насилието срещу жени и домашното насилие“, дословно гласи една от точките.* Научи се да лъжеш като хората,биволицеееееее!
Чопър
на 13.12.2021 г.
Няма лъжа. Уволнената за корупция от Станишев крадлива селяндурка ,днес ще я назначат за министър от тези дето ще борят Корупцията.
Rmrmrm
на 13.12.2021 г.
Кога ще приемете БЪЛГАРСКАТА КОНВЕНЦИЯ........... ВСИЧКИ МУТРИ И ОТВРАТЯГИ УЧАСТВАЛИ ДО ДНЕС ВЪВ ВСЯКАКВИ ДЕЙНОСТИ.... ПРЕЗИДЕНТИ, ПРЕМИЕРИ, ВОДАЧИ НА ПАРТИИТЕ, НАЧАЛНИЦИ НА ВОЕННИ, ПОЛИЩИЯ, МИНИСТЕРСКИ ПОСТОВЕ..... ДА СА НА БЕСИЛОТО ............ ТАЗИ КОНВЕНЦИЯ ПРИЕМЕТЕ..... ТОГАВА ЩЕ ИМА МИР И СПОКОЙСТВИЕ....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.