ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Нови разкрития: След жестокото убийство на Магдалена - извършителят е бил отвлечен, бит и заплашван с пистолет от нейни близки?
©
Нов детайл в разследването на жестокото убийство в Хасково. Ден след убийството, на 27 април, Иван, заедно с негов приятел, с които последно Магдалена е била, са били отвлечени, бити и заплашвани с пистолет от приятеля на момичето, негови близки и такива на момичето.

В понеделник, на 28 април Иван си вади медицинско и заедно с адвокат отива в полицията, за да подаде сигнал.

Два дни по-късно психолозите разбират от Иван, че той е убиецът.

Разследването доведе и до рокади в областната дирекция на полицията.

Досегашният директор на ОД МВР Хасково Иван Расоков би трябвало да се върне на поста заместник-директор на дирекцията, тъй като до момента е бил временно изпълняващ длъжността директор. След като подаде оставка и тя беше приета, следва да бъде върнат отново на мястото, откъдето е назначен за директор.

За нов шеф на полицията се спряга името на досегашния началник на РУ Хасково Мирослав Христов. Той е на 38 години, работи от 2013 г. като разследващ полицай, от 2021 г е началник на полицейското управление в Хасково.

Тази рокада беше предизвикана от протеста на хората. Поводът беше убийството на 18-годишната Магдалена Русева, за което беше задържан и обвинен след самопризнания 17-годишният ученик от същата гимназия Иван Костов.

Момчето е направило пълни самопризнания, завело е полицията на местопрестъплението, предаде bTV.

Иван и Магдалена са се познавали отдавна, били са в обща компания. Мотивът за тежкото престъпление е от страст. Момчето е изпитвало силни чувства към момичето, които дълго са били несподелени. В нощта на престъплението тя откликва на неговите чувства, но заявява, че всичко приключва там. Стига се до агресия и момичето е удушено с връв, която все още не е намерена, тъй като е изхвърлена от момчето.

Днес предстои да стане ясно дали рокадата в МВР в Хасково ще стане факт.


Още по темата: общо новини по темата: 27
05.05.2025 »
05.05.2025 »
05.05.2025 »
05.05.2025 »
05.05.2025 »
05.05.2025 »
предишна страница [ 1/5 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Гергьовден 2025 г.
Предметът "Добродетели и религии" в училище
Арестуваха кмета на "Младост"
Папа Франциск почина
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията