За километрично задръстване на АМ "Хемус" в посока София, сигнализира читател на Sofia24.bg.

Тапата се образува малко преди тунел "Ечемишка", а причината е стеснение на пътя поради ремонт.

Колите са принудени да се движат само в една лента, а аварийната е заета от прегряли автомобили. Ситуацията предразполага към инциденти, тъй като изнервени шофьори се опитват да си прокарат път, именно през аварийното платно.

Автомобилите се движат изключително бавно в участъка, който се намира на около 50 км от столицата. След тунел "Ечемишка", потокът се разделя във всички ленти и движението се осъществява нормално.