Служебният министър на икономиката Даниела Везиева потвърди, че освобождава тримата членове на Съвета на директорите на Държавната консолидационна компания.
Рая Каназирева е получила решението. До края на деня ще го получат и Радостин Вазов и Диляна Софиянска. Министър Везиева са позовава на чл. 24 от Закона за публичните предприятия, в чиято точка 6 се казва, че договорът на директор на публично предприятие се прекратява предсрочно при тежко нарушение или системно неизпълнение на служебните задължения.
В Съвета на директорите остават Ваня Караганева, която е и изпълнителен директор на ДКК, и Чавдар Христозов.
Везиева коментира това след подписването на Споразумение за сътрудничество между Министерството на икономиката, съвместно с Министерството на туризма и Министерството на културата, с което се поставя началото на общи усилия за развитието на креативните и рекреативни индустрии на България.
Зареждане ...


14:19 / 06.12.2021
1249




alexsp
на 06.12.2021 г.
Това ли е борбата с корупцията и промяната,нахлуване в университети,репресия на медии.Скоро ще разберат как са излъгани ,ама ще е късно.Промяната със старите муцуни ще си е свършила частната работа,а държавата ,кучета та я яли
Анонимен
на 06.12.2021 г.
Караганева е същата само Високата Заплата е Интересува.На Държавна Хранилка.
Иво Капиталиста
на 06.12.2021 г.
Браво
Чопър
на 06.12.2021 г.
Неудобните дето сигнализираха ДАНС и Европейската прокуратура ги уволняват. Съдът ще реши колко са основателни системните нарушения. Само гледайте как на Кирчо подлогите сами ще се насерат.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.