Решението на Радев да назначи в СЕМ журналист, с доказана в годините принадлежност към руския режим и неговите интереси, с влечение към прославата на ярки комунистически величия и идеали на коминтерна по света, е поредната груба провокация към свободата на словото и медиите, към основните демократични принципи и ценности и евроатлантическа принадлежност на България. Това съобщи в писмо до медиите Делян Пеевски.
По думите му действието му е много тревожен сигнал към Европа, която категорично прокламира независимост за медийните регулатори.
"Все по-често Радев поставя на изпитание доверието на българските гражданите за това, че държавата и в частност регулаторите, в които той има свои квоти, че назначаваните от него ще работят за интересите на обществото. С този акт Радев грубо манифестира своите васални зависимости към Москва и за пореден път доказва, че за него властта е самоцел и подчинение на чужди интереси", допълва той.
Зареждане ...


15:46 / 02.09.2024
1640






Квото Такоа
на 02.09.2024 г.
Шиши си мисли, че като е зависим от САЩ и всичко му е ОК. Магнитски го изпра и стана абонат на Посолството.
Илиян Н С
на 02.09.2024 г.
А Вашата Зависимост от Кой е? Че изобщо не Зачитате Българските Закони! Очаквам Дръвника Да Отговори!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.