Починал е бизнесменът от близкия кръг на Васил Божков Борис Бекяров, предаде "24 часа".
Математик, колекционер, един от двамата доверени съдружници на Васил Божков, заедно с Александър Тумпаров. Приживе Бекяров бе наричан "мозъкът на софтуера на империята Божков".
С известния бизнесмен ги сродява математиката и колекционерството. Двамата материализират това и във фирмени съдружия.
Преди да започне бизнес кариерата си, той е математик с университетска и научна кариера, но в определен момент е толкова обладан от изкуството, че решава да стане колекционер, където се смята, че са се пресекли пътищата му с Божков.
През 2021г. Бекяров, който се издирваше повече от година се върна доброволно от Австрия и след 24 часа в ареста, е бил освободен срещу паричната гаранция от 44 000 лева. Наложена му бе забрана да напуска страната.
Зареждане ...


22:18 / 24.09.2024
1551




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.