Двамата кандидати за конституционен съдия от квотата на Народното събрание ще бъдат изслушани на 12 март. Това реши на днешното си заседание правната комисия.
От ПП-ДБ внесоха кандидатурата на Йонко Грозев, a от ГЕРБ-СДС на Орлин Колев.
"За" да бъде допуснат Йонко Грозев бяха 14 души, петима бяха "против", а един се въздържа. Да бъде допуснат Орлин Колев гласуваха 17 души, двама бяха "против" и отново един се въздържа.
В момента Констиционният съд работи с един член по-малко, след изтичането на мандата на Константин Пенчев.
Зареждане ...


16:59 / 05.03.2025
1097




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.