В Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, народът ни чества цивилизационния принос на България към световната култура. Страната ни не само спаси делото на славянските първоучители, но и го претвори в основа за културното и духовно развитие на много народи. Това написа премиерът Румен Радев във Фейсбук.
"От векове българите приемаме последователите на Кирил и Методий за апостоли и считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност. Българският език и писменост обединяват, образоват и вдъхновяват поколенията, за да надмогнат всяка заблуда, невежество и корист, добави той.
Уверен съм, че народ, който от векове изгражда със силата на словото и духовността, тепърва има още какво да дари на човечеството. В глобалния свят на обезличаващи се култури и чезнещи езици, българската писменост се е превърнала в наш щит, защото в самите темели на държавността ни са вградени именно писмеността и духовността, написа още той.
На 24 май отдаваме почит и към святото дело на българските учители, към всички превърнали просветата, културата, науката и прогреса в своя мисия за достойното бъдеще на България! Честит празник", завърши Радев.
Зареждане ...


12:01 / 24.05.2026
36





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.