Този начин, по който се промени Конституцията, трябва да влезе в учебниците как не трябва се променя Конституцията. Това заяви проф. Огнян Герджиков, бивш служебен премиер, в интервю за предаването "България, Европа и светът на фокус" по радио "Фокус" във връзка с промените в Конституцията.
"Така не се променя този закон и изобщо нито един закон не се променя“, допълни той.
По думите му народните представители нито са провели обществено обсъждане, включващо всички експерти, компетентни по темата, нито е имало достатъчно време за обмисляне и правене на предложения за изменения в текстовете на основния закон.
"Къде беше това голямо обществено обсъждане – да се привлекат най-добрите топ специалисти в материята, по този въпрос да се работи наистина професионално, а не така, на бърза ръка – за 2-3 месеца, айде, променяме основния закон“, заяви проф. Герджиков.
Зареждане ...


16:01 / 22.12.2023
842




Чопър
на 23.12.2023 г.
Ай сиктир бе. Аман от червени професори и служебни куклички.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.