Хората с увреждания излязоха на протест, предава bTV. Те поискаха спешни промени в условията за получаване на ТЕЛК.
Протестиращите настояха за връщане на старата медицинска експертиза отпреди 2018 г. и съкращаване на сроковете за обжалване.
По думите им хиляди хора с увреждания са оставени без инвалидни пенсии в чакане на дати за следващата година.
Ако исканията им не бъдат изпълнени, протестиращите заплашиха с палатков лагер пред вратите на властта.
Зареждане ...


11:55 / 11.11.2022
453






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.