Свръхпечалбите на енергийните компании ще се облагат с 33%, реши на второ четене бюджетната комисия в парламента, информира БНР.
Мярката е временна и се въвежда според европейска директива. Тя е насочена към подпомагане на най-уязвимите групи, засегнати от високите цени на горивата.
За да бъде окончателно одобрена, тя трябва да бъде гласувана и в пленарната зала.
Междувременно депутатите започнаха работата си по обсъжданията на първо четене т.нар. удължителен закон.
В залата присъстват премиерът Гълъб Донев, вицепремиерът Лазар Лазеров и министърът на финансите Росица Велкова.
Зареждане ...


13:54 / 29.11.2022
396




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.