Премиерът Кирил Петков през септември нищо чудно да си върне канадското гражданство. Никой не иска предсрочни избори в България в настоящата ситуация, но е твърде възможно в настоящия мандат да има нов министър-председател. Това прогнозира в Пловдив председателят на партия АБВ Румен Петков, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Политическият лидер заяви, че не вярва на премиера, който на 8 март каза, че е гарантирана газовата сигурност на България и че Русия няма да спре природния газ за страната ни. Тогава Международният валутен фонд предупреди, че смяната на руския газ с друг днес е невъзможна. Според Петков, проблемът е в България, а не в "Газпром". Народният представител Владимир Маринов посочи като пример Австрия, която не е спряла доставката на руски газ и го заплаща в специална сметка, която се превалутира.
От АБВ за пореден път заявиха, че енергийната сигурност на страната е подложена на сериозен риск заради източването на газохранилището "Чирен", в което сега са останали едва 18%. Депутатът ще пита писмено министъра на енергетиката Александър Николов какви количества са продадени от 1 февруари 2022 г. до днес и от кого, както и защо ръководствата на "Булгартрансгаз" и "Ай Си Джи Би" не са сменени, ако са еманация на корупцията у нас?
Румен Петков определи КЕВР като новите съучастници в енергийното източване на страната. "Министърът (б.а. на енергетиката Александър Николов) вместо да забрани черпенето от "Чирен", той го разрешава. Находището е на критичния минимум, има опасност да го "изтървем" и да се наводни. Миналата година цената е била 50 лв. за мегаватчаса, сега е 120-130 лв. за мегават, а продават по 220 лв. за мегават. Кой е посредникът на тези сделки? Аз не знам кой е Сашо Кеша..." - каза Петков и определи като престъпление продажбата на 77 500 мегават часа на 14 февруари 2022 г.
Румен Петков изрази възмущението си, че екипажът на българския кораб "Рожен" все още блокиран в украинското пристанище Черноморск и българската държава нищо не прави за прибирането на хората. По негова информация, руските военни са гарантирали изтеглянето на екипажа, но украинците не разрешавали.
Издръжката на украинските бежанци до края на март е струвала на българските данъкоплатци 11 милиона, за април и май сумата ще е много по-голяма, прогнозира той. В същото време в рамките на 4-дневната си визита у нас украинският външен министър Дмитро Кулеба навсякъде е говорил само, че страната му иска оръжие от нас, но не се е видял с нито едно украинско дете.
От АБВ са потресени от предложението на премиера всеки да дари по една заплата, за да се купи оръжие за Украйна, а не за храна и лекарства. "Пари за оръжие в България са събирани само за Априлското въстание. Ако някой се мисли, че е Левски, много се е объркал" - каза депутатът Маринов.
Повече гледайте в прикаченото видео!
Зареждане ...


15:38 / 27.04.2022
1122



Амбър от Коту
на 28.04.2022 г.
Някой беше казал: Политиката е мръсна работа! Сегашните са е одупили на американците, които провеждат Калвинистки капитализъм!!!!(вземете прочетете малко за това!!! Сигурно не сте и чували). Понеже те се смятат за богоизбрани и тяхната секта е решила, че те са спасителите на света и са призвани за това.....ние сме продадени от нашите политици на тях и сега ще бъдем спасявани по техен модел......... Изобщо, от кога България слуша еретици, които са заклеймени от Вселенските събори и доматите на християнството!!!! Я, чиба на краставите кучета и вън от България на всички подлоги-сини, червени, западни и източни! България за българите и на, който не му отърва: Сектор марш, шута отзад и да върви при рогатите!
Локомотив Пловдивския Любимец
на 28.04.2022 г.
Взимай оня с юмрука,кака Кури и беж в Русия...на место ще си получавате копейките!
мунчо2
на 28.04.2022 г.
Ква руска колона бе некадърник ,откога сме в еврпеиския съюз,ти да не вадиш визи като сърби ,босанци ,македонци-проблема е че си прост некадърен незнаещ езици трол Не живееш по европеиски шот такова ти е възпитанието ,щот е по лесно да хленчиш отколкото за работиш ,то е то .На увиснала ракета и е виновен космоса.На два милиона българи нещата са им ок ,а на теб не ти се получават ами погледни се в огледалото ,спри ракията и порнофилмите
локомотив пд
на 27.04.2022 г.
Да си вървят .Вече никой не им вярва .Обещаваха, обещаваха и накрая нито едно обещание няма .Канада ги зове .Колко много хората ви вярваха ,че махнахте мутрите и тиквите а вие станахте като тях.Защо играете само по външни интереси и нищо за България.
Римо
на 27.04.2022 г.
Докато в България все още има Пета Руска Колона, която се издържа от руските разузнавателни служби чрез посолството на Русия у нас, ние няма да заживеем по Европейски. Тези предатели и руски агенти ще бойкотират всичко Еевропейско и ще ни тикат в ръцете на Руските свине.
Rock City
на 27.04.2022 г.
Това което говори Румен Петков е откровена руска пропаганда! Само дето не каза,че в Украйна се провежда специална военна операция, а не война. Не мога да проумея какви дивиденти му носят лъжите които говори?!?
Nako_1912
на 27.04.2022 г.
Бягай в Плевен да се измочаш пак в шадравана!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.